October 27, 2021, 8:12 pm

(Фото) Лукашенко пливаше во Црното море на 16 степени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, ја искористи можноста за време на неговата посета на Русија, на паузата од разговорите со рускиот претседател Владимир Путин, да се ибања во Црното Море.

Лукашенко ја прифати поканата на неговиот руски колега да се искапат во Црното Море. Температурата на водата е плус 16 степени, се наведува во соопштението на телеграмскиот канал „Пул Први“.

Лукашенко пристигна во регионот Краснодар во петокот за да разговара со Путин, а нивната средба траеше повеќе од пет часа. Двајцата претседатели вчера заминаа на брод на Црното море.

Путин и Лукашенко, меѓу другото, разговараа и за ситуацијата што се појави по присилното слетување во Минск на авион на „Рајанер“ кој леташе кон Вилнус од Атина, кога беше уапсен дисидентскиот новинар Роман Проташевич.

Latest News

Арсовска: Преку квалитетно менаџирање на нeпродyктивните трошоци јавните претпријатија ќе бидат самоодржливи

Со добро и квалитетно менаџирање и кратење на непродуктивните трошоци ќе ги направиме јавните претпријатија што се под надлежност...

More Articles Like This