September 25, 2020, 6:09 am

(Фото) Луксуз и комфорт какoв штo немoже никoј дpуг да пoнуди – Rolls-Royce Dawn Silver Bullet

Поврзано

Рycкиoт пaзap нa aвтoмoбили cтaнa втop пo гoлeминa вo Европа

И покрај падот на продажбата на автомобили во август, рускиот пазар на автомобили стана еден од најголемите во Европа,...

Масерати со наследник на МЦ-12

Maserati го претсави најновиот супер-спортски двосед со ознака МC20. Maserati MC20 го движи централно сместен трилитарски V6 мотор со два...

Rolls Royce Ghost 2021 – Кога не се штеди за ништо

Во 2009 година, Rolls Royce додаде ново возило во нивното портфолио, нешто сосема поразлично од дотогашниот „Phantom“, кое што...
- Advertisement -

Rolls-Royce ги објави првите официјални фотографии од „Dawn Silver Bullet“.

 

Фотографиран на езерото Гарда, Италија, луксузниот автомобил може да се види во неговата природна средина, потецирајќи го неговиот харизматичен изглед.

Новиот модел кој е базиран на кабриолетот со четри седишта е трансформиран во двосед, со нови титаниумски додатоци кој му даваат цел и чувство на брзина на новиот роудстер.

 

Лансиран на крај на 2020 година, „Rolls-Royce Dawn Silver Bullet“ ке биде интерпретација на класичниот роудстерски дух и возачкото искуство, нудејќи им на посветените возачи мешавина од спокојство и софистицираност.

„Rolls-Royce Dawn Silver Bullet“ ке биде оганичен на исклучиво 50 примероци низ целиот свет.

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This