ФОТО: Метлата заигра пред почетокот на состанокот на СДСМ во Охрид

Поврзано

ПОРАЗИТЕЛНА СТАТИСТИКА: Македонија со најлоши бројки по број на заразени и починати во регионот

Mакедонија има убедливо најлоши резултати во справувањето со корона вирусот. Податоците од „Worldmeter“, нашите бројки се најлоши ако се...

ПЛАГИЈАТОРИ: Владата на СДСМ ја „позајмила“ фразата НОВА НОРМАЛНОСТ од менторот Сорос

Веројатно се прашувавте кој на СДСМ им ја смисли нелогичната фраза НОВА НОРМАЛНОСТ, која треба да го убеди народот...

ЈСП: Од петок повторно бесплатен превоз за пензионерите

Од петок, 28 мај, продолжува да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица и тоа за...

Денеска во Охрид ќе се одржи состанок на Централниот Одбор на СДСМ. Членовите на партијата веќе почнаа да пристигнуваат во хотелот Инекс „Олгица“ крај Охридското езеро.

Меѓудругите одлуки, денеска ќе се носи одлука дали ќе се оди на предвремени парламентарни избори. ТВ21 од извори блиски до партијата дознава дека предвремени избори ќе нема.

Исто така ќе се одлучува и за најавената „метла“ од страна на премиерот Заев. Но „метлата“ заигра пред почетокот на состанокот на СДСМ, како што се гледа на фотографијата. Ама на друго место.

Фото: Јовица Пауноски | ТВ21

Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести