December 9, 2021, 9:18 am

(Фото) Министерот се избpyка: По објавата на Инфомакс, Жерновски го избриша постот за Данела

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вистинска драма се одвива на социјалните мрежи откако Инфомакс ги декласираше лагите на власта за бугарското државјанство на кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска.

Имено заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски имаше објавено пост со кој се исмејува со Данела, која според наводите на неговата матична партија имала бугарски пасош и државјанство.

Но откако во коментар на неговиот пост се огласи Богдан Илиевски со линк од веста на Инфомакс, Жерновски експресно го избриша постот.

Погледнете:

Latest News

Лебот и млекото се пoeвтини во Германија: Ценовниот шok за 3000 денари ја поскапе потрошувачката кошница во Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ испратија критики до Владата на Република Македонија, за задоцнетата и лошо водена економска политика, со која неуспешно...

More Articles Like This