August 10, 2020, 9:06 am

(ФОТО) Мијалков побогат за 3 милиони евра, во време на владеењето на Заев

Поврзано

Адеми излегyвa од изолациja, се чека планот на МОН за yчeбната година

Министерот за образование и наука Арбр Адеми на својот фејсбук-профил објави дека е негативен на коронавирусот и дека од...

Paботодавачите бapаат итнo фopмирање влада

Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 2001-ва од пoдметнати миHи кај Љуботенски бачила 3aгинаа осум бранители на Македонија

На 10 август 2001 година во 08,00 часот на месноста викана Љуботенски Бачила на шумскиот пат меѓу село Љубанци...
- Advertisement -

Нето добивката (профитот) на фирмата на Сашо Мијалков, Бест Веј Инвестмент ДООЕЛ Скопје се зголемила за скоро 4000% во време на владеењето на Заеви. Коалицијата помеѓу Заеви и Мијалков функционира беспрекорно.

Ако добивката на Бест Веј Инвестмент ДООЕЛ Скопје во 2018 изнесувала 4.721.031 денари една година подоцна во 2019 -та таа изнесувала 189.807.563 денари или раст од неверојатни 3920%.

Нето добивката (профитот) на фирмата на Мијалков се зголемила за 4000% во време на владеењето на криминалниот клан Заеви. Криминалната коалиција помеѓу клан Заеви и Мијалков функционира беспрекорно.

Julkaissut Бојкотирам #Апсаана Lauantaina 1. elokuuta 2020

Latest News

Адеми излегyвa од изолациja, се чека планот на МОН за yчeбната година

Министерот за образование и наука Арбр Адеми на својот фејсбук-профил објави дека е негативен на коронавирусот и дека од...

Со пoкaчyвaњe на cтpyјaтa Заеви се богатат, а граѓаните ocиpoмaшyвaaт – Гpaбeжoт мора да зaпpe

Граѓаните се против покачувањето на цената на струјата. Тоа е огромен удар врз нивниот џеб и домашен буџет, во услови на пандемија, кога голем...

Paботодавачите бapаат итнo фopмирање влада

Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа треба да биде направено најдоцна...

Во Индија од Koвид-19 пoчинaлe 196 лeкapи, регистрирани 64.000 нoвoзaбoлeни

Индиското лекарско здружение соопшти дека од Ковид-19 до сега починале 196 лекари, а во отвореното писмо до премиерот Нарендра Моди, побараа соодветна нега за...

Денес не очекува coнчeвo време, попладне пopoeн дoжд и гpмeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

More Articles Like This