December 8, 2021, 11:30 pm

(Фото) МНР во боите на американското знаме по повод 26-годишнината од дипломатските односи со САД

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска одбележуваме 26 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Македонија и САД. По тој повод, ја изложивме Декларацијата за стратешко партнерство заедно со знамињата на двете земји и ја осветливме зградата на Министерството за надворешни работи во боите на американското знаме, објави шефот на дипломатијата Бујар Османи на својата фејсбук страница.

– Високо ја цениме континуираната поддршка на САД за остварување на нашите стратешки цели и остануваме посветени на заложбата за зајакнување на стратешкото партнерство и унапредување на билатералните односи и соработка меѓу двете земји, истакнува Османи

Latest News

Маричиќ: „Дивo Насеље“, „Moнструм“, „Алфа“ и „Малиот Алмир“ се предметите за кои се договорија Заeв и Гаши

„Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ (за убиството на полицаец од единицата „Алфа“ кај ПМФ во Скопје) и „Малиот Алмир“ се...

More Articles Like This