(Фото) Мотоциклист пpeгази пешак во Автокоманда

Поврзано

- Advertisement -

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред малку во Автокоманда кога мотоциклист удрил во пешак, дознава Инфомакс.

Од МВР за Инфомакс потврдија дека околу 17.45 часот на булеварот „Александар Македонски“ мотоцикл удрил во пешак.
„Увидот е во тек, повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден“, изјави порпаролот на МВР.

Според сведоци на местото на несреќата, повредени се две лица и со возила на Итната медицинска помош се пренесени во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Оваа информација не е потврдена од МВР

Latest News

Ивановска: Кулите кај „Холидеј Ин“ се договорена зделка

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска, истакна дека јавниот интерес е сериозно загрозен на сметка...

More Articles Like This