October 24, 2021, 4:43 am

(Фото) Мacakр на дрвјата во Кавадарци: Градоначалникот иceче десетици дрвја на главната улица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, направи вистински масакр на зеленилото на главната улица во градот.

Како што може да се види на фотографијата речиси целиот дрворед, десетици дрвја се исечени на ул „Илинденска“.

Градот кој подолго време се бори со екстремно високи новоа на загаденост на воздухот, наместо да инвестира во зелени површини и да засади нови садници, го уништува и она зеленило кое веќе го има во градот.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This