(фото) НАЈВЕРНИОТ НАВИВАЧ НА МАКЕДОНИЈА: Синчето на Борко Ристовски на Светското првенство навива за Македонија, а најмногу за тато!

  • January 14, 2019
  • Коментари

Деновиве во Германија се игра и Светското првенство во ракомет, а меѓу учесниците е и Македонија. Македонија досега освои две победи, односно ја победи Јапонија и Бахреин. Синот на македонскиот репрезентивец Борко Ристовски се радува на досегашниот успех на ракометарите… ама, најмногу му се радува на тато!

Имено, сопругата на Борко на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која малиот јуниор полека пушта чекори со помош на мама, а во описот на фотографијата напиша: Победа за Македонија.

Претходно «
Следно »