(Фото) НАЈПОЗНАТИОТ ПРИНЦ НА СВЕТОТ СЛАВИ РОДЕНДЕН: Принцот Џорџ денес полни шест години

  • July 22, 2019
  • Коментари

Првото дете на принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, принцот Џорџ денес полни 6 години. По тој повод Кенсингтонската палата, веќе традиционално, објави нови фотографии од момчето.

Станува збор за две фотографии, направени во градината на палатата. Малиот принц е фотографиран од неговата мајка. Кралското семејство по тој повод на службениот Твитер профил ги сподели фотографиите.

https://twitter.com/KensingtonRoyal/status/1153055006590984192

Претходно «
Следно »