ФОТО: Нерегуларностите од вчерашниот изборен ден почнаа да излегуваат на површина

Поврзано

Македонија високо pизична земја, Стејт департментот со пpeдупредување за американските граѓани

Американскиот Стејт департмент синоќа го ykина четвртиот степен на препорака за патување во странство за најголем број земји, кое...

Истражување на „Меѓаши“: Еве што мислат граѓаните, дали учениците треба да тргнат на училиште

Во периодот од 22.07.2020 година до 03.08.2020 година, Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ спроведе квантитативно онлајн Истражување за...

Двајца пoчинaти и 155 новозaрaзени во последните 24 часа во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи...
- Advertisement -

Нерегуларностите од вчерашниот изборен ден почнаа да излегуваат на површина.

Имено, советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје Светлана Колариќ на својот Фејсбук профил објави фотографија од записник на од избирачкото место 2788 во Кисела Вода на кое се гледа дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата освоиле 200 гласови, СДСМ и нивната коалиција 87 гласови, а партијата Левица 43.

Но она што загрижува, е фактот што на веб страницата на ДИК се објавени сосема поинакви резултати, односно дека СДСМ освоиле 255 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ 233 гласови.

Пресудете сами!

Julkaissut Svetlana Kolarikj Torstaina 16. heinäkuuta 2020

 

Latest News

(Видео) Авион излета од писта, има и зaгинaти

Авион на „Ер Индија, полн со патници, излета од пистата на аеродромот во Кожикоде, Индија. Според првичните извештаи, пилотската...

Македонија високо pизична земја, Стејт департментот со пpeдупредување за американските граѓани

Американскиот Стејт департмент синоќа го ykина четвртиот степен на препорака за патување во странство за најголем број земји, кое е највисоко прeдупредување до американските...

Paкета или бomба? – Либанскиот претседател наметна дилемa, eкcплозиjaта во Бејрут е нaпaд врз Либан?

Претседателот на Либан не ја отфрли можноста серија моќни експлозии во пристаништето во Бејрут да бидат предизвикани од ракета или бомба. Властите претходно изјавија...

Во Црна Гора 60, во Македонија 519 пoчинaти од kopонавирус од почетокот на пaндeмијата…

Уште три лица починaa од коpoнавирус во Црна Гора, со што вкупниот број на починати достигна 60. Тројцата починaти биле родени во 1957, 1961...

Новa зapaза се појави во Кина: Цело село во кapaнтин поради чyмa

Властите во кинескиот регион Внатрешна Монголија денеска издадоа трето ниво на предупредување за чума и селото Баоту го ставија во карантин, откако еден локалец...

More Articles Like This