December 4, 2020, 5:32 am

(Фото) НЕ Е ЗАКОН АКО РАШКО НЕ ГО ПРЕКРШИЛ: Владата не си ги почитува сопствените мерки

Поврзано

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др....

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското...

Ивo Инџeв: Избpaвме да го гaзиme нajcлабиот coceд

Бидејќи ги решивме сите спорови и прашања од нашата сопствена историја,тргнавме кон решавање на историски спорови со соседите. Но,...
- Advertisement -

Koму му останува да верува во мерките и препораките на Владата на Република Македонија ако претставниците на Владата не ги почитуваат истите. Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски важи за „лошо момче“ на Илинденска имајќи ги во предвид низата афери во кои лично тој е вмешан, обвинувањата како и отворените писма на вработени кои се жалат на мобинг.

Рашковски попладнево е фотографиран без маска како комотно се шета во една скопска продавница, тој не носи ниту марама, ниту пак било каква друга заштитна прекривка на устата и носот. Со ваквото однесување Рашковски не само што го загрозува своето, туку и здравјето на другите граѓани, а во ризик ја става и цела Владата и функционирањето на државата имајќи во предвид каде се наоѓа неговото работно место. Се поставува прашањето дали тој ќе одговара за непочитување на владините мерки, или тие важат „само за обичните смртници“.

Легендата вели, не е закон ако „Рашко“ не го прекршил.

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This