January 27, 2021, 1:32 am

(Фото) Николоски – Заеви coочeни со поpaз бeгaaт во Бугарија и ги селат своите компании

Поврзано

Проектот на Заев, Царовска мува не ја лази за проблемите на вкупно 37.000 ученици, основци и матуранти

Најпромовираниот проект на Зоран Заев, Мила Царовска, моментно на позиција министер – реформатор на образованието за потребите на Заев,...

Силјановска: Ниту еден меѓународен стандард не зборува за државјани на една држава кои се надвор подолго од 12 месеци

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме...
- Advertisement -

Покрај трите фирми во сопственост на Заеви во Бугарија: „Ориентал Груп“, „Гомасидра“, „Радиша Трејд“ формирани откако Заев е на власт, формирани се уште две нови фирми во последните месеци, изјави на денешната прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

-Двете нови компании се сопственост на братучедите на Зоран, Трајче Заев и Бобан Заев, а се основани во Петрич. Новите компании „Медикал 420БГ“ и Фарма „ЕУ БГ“ се со потписот на братучедите Трајче и Бобан Заев, истакна Николоски.

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This