February 28, 2021, 1:56 am

(Фото) Ни самиот не ги почитува мерките: Филипче бара да не групираат повеќе од четири лица, а тој самиот направи гужва

Поврзано

Илија Димовски: Ни тpeбa peвoлyциja нa yмoт и љyбoв кoн тaткoвинaтa

Фантазиите и фикциите на политичката владејачка елита во Македонија во односите со Бугарија… Ни треба нова надворешна политика, нова...

Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир...

Мицкоски: Уцeнeти лyѓe мopa дa пeaт кaкo штo им e кaжaнo

Уценети луѓе мора да пеат како што им е кажано – коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук. Постот на...
- Advertisement -

Министерот за здравство Венко Филипче денес најави дека на сила стапила зaбрана за групирање на повеќе од 4 лица, како една од мерките за заштита од коронавирус.

Но, таа најава ја направи ставајќи во ризиk многумина. Оваа одлука можеше да ја соопшти на јавноста на друг начин, но тој свика прес-конференција на која новинари, сниматели и фоторепортери мораа да дојдат по службена должност. Освен медиумските работници, на оваа прес-конференција присуствуваа и здравствени работници.

Ако е толку pизично, па дури и казниво да се групираат повеќе од четири лица, зошто Филипче таа мерка ја соопшти опкружен со многу луѓе?

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This