October 24, 2021, 3:48 am

(Фото) Огромна почит: Холанѓаните носат дресови со Пандев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поддршката за Горан Пандев и неговиот последен меч по две децении во македонската репрезентација пристигнува од сите страни. Многумина споделуваат фотографии со него и му испраќаат пораки пред последната средба, а, како што споделува „Гол.мк“ на „Јохан Кројф Арена“ и противниците ќе му дадат поддршка и достојно ќе го испратат во пензија.

На стадионот патуваат Холанѓани кои носат дрес со неговото презиме.

Фото: Гол.мк

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This