October 20, 2021, 11:14 pm

(Фото) Официjaлнo: Гopан Пандев yштe eднa гoдинa вo Џeнoвa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев и следната сезона ќе го носи дресот на италијанската Џенова, потврдија од клубот. Калчолигашот на интересен начин го објави продолжувањето на договорот на македонскиот ас кој е со важност до 30. јуни следната година.

По настапот на Европското првенство „Гранде Пандев“ стави крај на кариерата во националниот дрес, а најверојатно ова ќе биде последната професионална кариера на македонскиот ас.

Објава на Твитер може да погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This