December 4, 2021, 6:21 pm

(Фото) „Плаќај народе“: 3aeв фотографиран со службено возило на партиски состанок

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев, прави злоупотреба на функцијата за изборни и партиски цели.

Тој со службен владин автомобил се појави на партиски состанок во Бутел, возило чии трошоци ги плаќаат македонските граѓани од својот џеб.

Заев во Бутел се појави како лидер на СДСМ, а не како премиер. За таа намена, требало да си дојде со лично или партиско возило, а не со службеното од Влада.

-Плаќај народе: Зоќе Заев со владини автомобили на партиски состанок во Бутел, стои во твитот.

Latest News

(Видео) Hемири во Виена: Над 10 000 демонстpaнти се cyдрија со полицијата која со кучиња ја рacтеруваше толпата

Во центарот на Виена се одржуваат бројни протести на противниците на мерките за корона и задолжителната вакцинација, поради што...

More Articles Like This