October 18, 2021, 5:38 pm

(Фото) Поплавена арената „Тодор Проески“, ќе се одложи ли натпреварот Македонија-Германија?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македоската репрезентација се подготвува за квалификацискиот дуел со репрезентацијата на Германија. На нешто повеќе од два часа пред почетокот на натпреварот главниот град беше зафатен од силен дожд, што дополнително ќе ги отежни условите за игра на вечерашниот натпревар, пишува  ДРИБЛИНГ.

Останува да видиме дали времето ќе се смилува и ќе овозможи да се одигра дуелот со Германија.

Ситуацијата со Арената „Тодор Проески“ погледнете ја во следните фотографии кои ги објави  ДРИБЛИНГ.

Latest News

ОБСЕ: Регистрирано заплашување на кандидати, пpитиcoци и негативна реторика насочена кон жените кандидати

Кандидатите можеа слободно да водат кампања и основните слободи беа широко почитувани на локалните избори во Македонија, но бројните...

More Articles Like This