(Фото) По повод Светскиот ден на здравјето: Ѓоргиевски со УЖ на МК Расадник делеа заштитни маски на граѓаните

Поврзано

Тасевски: Како ќе ја крстите дијагнозата кога партиски шефови ви вршат пpитиcok со скaфандер да одите во собрание?

Aктерот Сашо Тасевски го коментира однесувањето на власта и последниот пример за гласање на позитивни пратеници во Собранието. Според него,...

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

Пpaтeницитe пoзитивни на KOBИД19 да одат на pacпит во Oбвинитeлcтвo

Адвокатот Драган Пешевски „пушти глас“ до Обвинителството да ги повика пратениците кои денес го прекршија решението за изолација на...
- Advertisement -

Орце Ѓоргиевски од ВМРО-ДПМНЕ, заедно зе Унијата на Жени од Месниот комитет Расадник, по повод Светскиот ден на здравјето, на граѓаните им поделија заштитни маски, средства за дезинфекција како и информативни флаери за заштита од пандемијата.

 

Latest News

Џафери ја злoyпотрeби функцијата претседател на Собранието

– Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило...

More Articles Like This