August 13, 2020, 4:16 am

(Фото) Пeкoл во Македонија – Ова се моменталните тeмпеpaтуpи низ државата

Поврзано

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски,...
- Advertisement -

Кавадарци со измерени 36 степени во 13 часот е најтоплиот град денеска низ цела Македонија.

Во главниот град Скопје температурата во 13 часот изнесува 35 степени, исто како и во Куманово, Струмица и Велес.

Во Охрид температурата во 13 часот е 28 степени.

Уште повисоки температури се очекуваат во текот на следните часови од денешниот ден, односно температурата во Скопје ќе достигне 38 степени, додека исто жешко се очекува да биде и утре за кога се прогнозира највисока дневна температура од 38- 39 степени.

Во сабота ќе има зголемена облачност и развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Од недела ќе настапи повторно стабилизирање на времето. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневните температури ќе опаднат за пет до шест степени.

Според прогнозите, во сабота максималната температура ќе биде 34, а во недела 33 степени.

До среда, темепратурите ќе се движат од 12 степени во утринските часови, до максимални 37 степени.

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This