October 16, 2021, 10:31 pm

(Фото) Пoжap вo кyќa вo Paдишaни, eвaкyиpaнo eднo лицe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата „Скоевска“ во скопската населба Радишани.

Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада. Пожарот за брзо време беше локализиран,и изгаснат,спасено беше лицето кое беше во куќата. Нема повредени во настанот, велат од Пожарната Скопје.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

НACA ja лaнсиpaшe „Лycи“ – лoвeц нa acтepoиди

Американската вселенска агенција НАСА лансираше летало кое треба да ги проучува тројанските астероиди во орбитата на Јупитер. Откако беше...

More Articles Like This