(Фото) Пoлни лoкaли и pecтopaни: Угocтитeлитe eдвaj дoчeкaa paбoтa дo 21 чacoт

Поврзано

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

Пановски пpeдупрeдува: Бoлниците се гнездо за вирусот, брисови да се земаат на отворено

Трет бран веќе постои, не очекувам да биде посилен од вториот, вели микробиологот и професор на Медицинскиот факултет, Никола...

Coфтвep за попиcoт е бугapcка донациja, менаџер на фирмата е некогашната советничка на Кочо Анѓушев

Државниот завод за статистика во 2019-та избрал конзорциум од три фирми за апликација за попишување на населението во рамки...
- Advertisement -

Луѓето како едвај да го дочекаа продолженото работно време на рестораните и на кафулињата.

Од завчера, откако наместо до 18 часот, угостителските објекти се отворени до 21, секаде е полно и се бара маса повеќе.

Таква една слика видовме и вечерва во центарот на Скопје. Без оглед на врнежливото време, луѓето се излезени во рестораните, каде што засега се одржува препорачаната дистанца, и се почитуваат мерките- не повеќе од четири лица на маса.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This