November 30, 2021, 7:58 pm

(Фото) Пpиcтигнa пpвиoт cнeг вo Македонија – Овoj cки цeнтap yтpoвo зaбeли вo cиoт cвoј cjaj

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Снегот освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, пристигна и во нашата земја.

Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај.

Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската температура достигнала 0,3 степени.

Сепак снегот ќе се задржи кратко, бидејќи според метеоролозите повторно ни доаѓаат топлите денови, особено за време на викендот.

Latest News

(Видео) Во живо: Пријава за бomбашки нaпад во Скопје

Најава за терористичи напад вечерва ја крена полицијата на нозе. Според првичните информации се рабoти за дојава за поставена бомба...

More Articles Like This