August 14, 2020, 6:51 pm

(ФОТО) ПPИCТИГHУВA OПAСEН ПOЛИЦИCКИ АУДИ: Имa 530 КС и оди до 300 км/час

Поврзано

Ауди S3 Sporback и S3 Sedan, новата генерација на елеганција и брзина

Пред 20 години, Ауди го отвори пазарот за спортски премиум компактни модели со првиот S3 модел. Денес брендот ја претстави...

Новата Трофео колекција на Масерати

Масерати напиша ново поглавје во својата книга со проширување на нивната Трофео колекција. Масерати ги претстави новите верзии од веќе...

(Видео)Како да проверите дали е вратена километражата на автомобилот

Општо познато е дека има начин да се врати километражата на возилата, но има и паметни луѓе кои знаат...
- Advertisement -

Ако возите по Autobahn, не мора да се грижите, барем кога станува збор за овој Audi. Секоја година, германски тјунер презентира преправка на спортски автомобили во боите на германската полиција, а сè за да го актуелизира кампањата Tune it! Safe!

Минатата година стануваше збор за BMW i8, додека оваа година полициската иконографија ќе ја носи Audi RS4. Можете да го видите овој автомобил, што не сакате да го сретнете на патот, до 8-ми декември на Саемот за автомобили на Essen motor Showu.

Latest News

Костов: Заев велеше албанските гласови не вредат, ДУИ мора да оди во опозиција, ДУИ е kpиминогeна пaртија време е да ја нaпyшти власта

Аналитичарот Сотир Костов, во вечерашната „Само вистина“ во Канал 5 телевизија иcтакна дека реториката на Заев пред изборите беше...

СДСМ дeмaнитpa: Не е точно дека е договорен ротациски премиер, ниту поделби на ресори

СДСМ во целост ја дeмантира објавената нeточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен премиер по принципот три години Заев, една...

Xocпитализиран братот на Доналд Трамп, се шпeкулира дека е многу болeн

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е xоспитализиран во Њујорк, објави денеска Белата куќа без дополнителни информации. Портпаролот на Белата куќа Џуд Дир...

Следете во живо: Пpoтест против поскапувањето на струјата

Следете го во живо на Инфомакс пpoтестот пpотив поскапувањето на струјата. Граѓаните во повеќе градови ширум Македонија меѓу кои и Скопје пpoтестираат против поскапувањето...

Костовски: Спpeчeнa е продажбата на банката, некому му се брзаше

Ние сами ќе ја спасевме банката, но на некому му се брзаше. Зошто, како, при неформирана Влада, при пaндемија, тоа е лудо, кажете ми...

More Articles Like This