(Фото) СДСМ дневно троши по 27.000 евра за реклами на фејсбук

Поврзано

Горан Ангелов со илинденска честитка: Во очи не можеме да му погледнеме на Илинден

Во очи не можеме да му погледнеме на Илинден. Најмалку што може да направиме е да си признаеме дека...

(Фото) Тешки опинци те газат Охриде

Твит на денот: Е оваа е разликата помеѓу странски и домашни туристи! Тешки опинци те газат Охриде!! https://twitter.com/Giallorosso891/status/1289474339817971714?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1289474339817971714%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Ftvit-teshki-opinci-te-gazat-ohride-fotografii%2F

За 2 недели ќе видиме кој си поминал најубаво во Охрид: Твитер peakции за преполните охридски плажи

Лавина од реакции во јавноста и на соцјалните мрежи за непочитувањето на мерките за превенција од ширење на Ковид-19...
- Advertisement -

Партијата на власт троши огромни пари за спонзорирани реклами и објави на Фејсбук. На дневна основа СДСМ за реклами на оваа социјална мрежа плаќа по 27.000 евра. На Фејсбук се појавија фотографии на кои јасно се гледаат направените пресметки за тоа колку СДСМ одвојува на рекламирање на социјалната мрежа.

Дали овие пари се испумпуваат од државната каса или пак се финансирани од личниот капитал на Заев висок 8,5 милиони евра, сума идентична за која тој беше амнестиран, не е познато.

Latest News

ЕУ одобри 130 милиони евра за изградба на зaтвopeни центри за бeгaлци и мигpaнти на три грчки острови

Европската Комисија позитивно одговорила и одобрила финансиска помош за Грција во висина од 130 милиони евра за изградба на...

(ФОТО) Превоз од Охрид за Скопје: Автобусот полн, нема мepки, сите патници вознемиpeни

Охрид – Скопје со автобус. Ништо не е по протокол, ни по закон, пишува граѓанин кој утрово се враќал во главниот град со автобуски...

Еве кои се ycловите за Трамп да ги ykине caнкциие кон Русија

Санкциите на САД против Русија нема да бидат потребни доколку Москва се воздржи од агресија во странство и стане пријателски партнер на Соединетите американски...

Конституиран новиот српски Парламент, нeгaтивни реакции од опозицијата

Со полагање на заклетва на народните пратеници денеска во Белград е конституиран новиот српски Парламент, јави дописникот на МИА од Белград. Со седницата претседаваше најстарата...

Два брода за крстарење повторно со заразени од COVID-19

Неколку недели по рестарт на индустријата, бродови за крстарење во Пацификот и Арктикот со заразени гости и членови на екипажот. COVID-19 е откриен само неколку...

More Articles Like This