(Фото) СДСМ СИ ГИ МЕСТАТ И НАГРДНИТЕ ИГРИ: Погледнете кој доби 100 евра од Град Скопје за автентична фотографија

  • March 21, 2020
  • Коментари

Пред неколку дена Град Скопје објави дека ќе ги наградува граѓаните кои ги почитуваат препораките за седење дома како мерка пpoтив ширeње на kopонавирусот. На твитер профилот на Градот имаше објавено дека избираат најдобра фотографија на тема „Скопје дома“

Наградата беше доделена денес, а победник на конкурсот на Шилегов е синот на неговата сопартијка и пратеник од СДСМ во Собрание Татјана Прентовиќ.

За 100 евра ли им дојде па и наградните игри почнаа да си ги местат?

Претходно «