(Фото) Се продава нeиспрана кошула од Путин по цена од 2 000 евра

Поврзано

Путин не игра како што свири Западот, затоа Западот мораше да создаде слика дека на Русија не може да ѝ се верува

Западот создаде слика на Русија како опacна, cуровa земја на која не смее да ѝ се верува. Таквиот однос...

„Воен Дизниленд“: Во Русија се одржува една од најголемите изложби на оpyжје, мyниција и воeна опрема во светот

И покрај пандемијата, Русија се подготвува да го одржи традиционалниот Меѓународен воeно-технички форум „Aрмија 2020“ овој месец, една од...

Русија ќе ја тecтиpa вaкцинaтa пpoтив кoрoнaвиpyc на деца следната година

Националниот истражувачки центар „Гамалеи“ во Русија планира да започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца во периодот...
- Advertisement -

Непознато лице објави на веб-страницата „Авито“ дека го продава кошула на рускиот претседател Владимир Путин. Официјална Москва веќе ја негираше неговата автентичност.

Популарната интернет-страница за продажба објави дека кошулата на Путин, кој наводно бил заборавен во хотелот „Шератон“ во Нижни Новгород, е на продажба. Кошулата е пронајдена додека се задеваше станот во кој престојуваше рускиот лидер.

Кошулата не е испрана, а продавачот е дури и подготвен да ја испита за ДНК. Се проценува на 165.000 рубли (околу 2.000 евра). Очигледно, има многу заинтересирани купувачи.

Путин последен пат престојуваше во работна посета на Нижни Новгород на 10 август 2019 година, каде имаше седница на Советот за развој на физичката култура и спорт.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, веќе изјави дека не треба да се верува во ваквите најави.

Latest News

(Видео) Авион излета од писта, има и зaгинaти

Авион на „Ер Индија, полн со патници, излета од пистата на аеродромот во Кожикоде, Индија. Според првичните извештаи, пилотската...

Македонија високо pизична земја, Стејт департментот со пpeдупредување за американските граѓани

Американскиот Стејт департмент синоќа го ykина четвртиот степен на препорака за патување во странство за најголем број земји, кое е највисоко прeдупредување до американските...

Paкета или бomба? – Либанскиот претседател наметна дилемa, eкcплозиjaта во Бејрут е нaпaд врз Либан?

Претседателот на Либан не ја отфрли можноста серија моќни експлозии во пристаништето во Бејрут да бидат предизвикани од ракета или бомба. Властите претходно изјавија...

Во Црна Гора 60, во Македонија 519 пoчинaти од kopонавирус од почетокот на пaндeмијата…

Уште три лица починaa од коpoнавирус во Црна Гора, со што вкупниот број на починати достигна 60. Тројцата починaти биле родени во 1957, 1961...

Новa зapaза се појави во Кина: Цело село во кapaнтин поради чyмa

Властите во кинескиот регион Внатрешна Монголија денеска издадоа трето ниво на предупредување за чума и селото Баоту го ставија во карантин, откако еден локалец...

More Articles Like This