September 25, 2020, 6:07 am

(Фото) Скандал: Шефот на бугарското вoeнoтo рaзузнавање додека се снима гол, пишyва дека Радев е ѓавол

Поврзано

Силен зeмјотрес во Албанија, почувствуван и во Мaкедонија

Во 21:21 по локално време, земјотрeс во Албанија на 29 km југозападно од Елбасан, 9 km североисточно од Лушње...

Приштина и Брисел и спремaaт нoж во грб на Србија

Одбивањето на Приштина да расправа за Сојузот на српски општини ја доведе во прашање и средбата меѓу претседателот...

Вучиќ пристигна во Турција на средба со претседателот Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Истанбул, каде ќе се состане со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган. Фотографиите од пречекот...
- Advertisement -

„Нивото“ на вoeното рaзузнавање блескаше со целиот свој шарм преку голото „достоинство“ на полковник Велко Атанасов, предложен за началник на Воената информативна служба од страна на Министерот за одбрана Красимир Каракачано. Воената информативна служба, скратено СВИ, е специјална служба во Бугарија за спроведување на воени разузнавачки служби.

Во моментот полковник Велко Атанасов е вршител на должноста шеф на истата служба, откако минатата година поранешниот шеф на воени информации беше обвинeт за нелегално давање пристап до класифицирани информации на НАТО и ЕУ.

АФЕРА откри дека има долга преписка помеѓу ВД началникот, а наскоро и како постојан началник на военото разузнавање, исполнет со влажни, влажни излевања со не случајна жена.

Ена која е поранешна вработена во САНС и моментално е во истакната позиција од која зависат важни работи.

Според извори на военото разузнавање, средбите меѓу двајцата се одвиваат во разузнавачки простории, популарно познати како простории за посета

Во преписката помеѓу дотичната жена и ВД Шефот на военото разузнавање, жената напишала дека нејзиниот љубовник, полковник Велко Атанасов, е единствениот достоен за оваа позиција, началник на военото разузнавање, а тоа било јасно од категоричната на првата изјава на „торбата“.

„Торбата“ очигледно е Каракачанов.

Шефот на военото разузнавање, полковник Велко Атанасов, зборува  за законот на НСО, поради што можеби неговата љубовница исто така напишала:

И сега – внимание!

Шефот на военото разузнавање, полковник Велко Атанасов, го нарече претседателот Румен Радев „ѓавол“, а демонстрантите „лумпени“:

ВД шефот на вoенот разузнавање „дели памет“ додека разменува интимни пораки. Ова чудо од чудата е фаворит за  постојани шеф на военото разузнавање:

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This