October 24, 2021, 3:59 am

(Фото) Тлoтo вo Aлбaниja пoвтopнo ce тpece: Peгиcтpиpaн нoв cилeн зeмjoтpec co jaчинa oд 4,7 cтeпени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Нов силен земјотрес ја погоди Албанија околу 12:30 часот во текот на денешниот ден.

Земјотресот бил со јачина од 4,7 степени според Рихтер, а епицентарот на земјотресот бил на 14 километри од Коплик на длабочина од два километри.

Потресот исто така бил почувствуван и во Подгорица.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This