December 4, 2021, 5:45 pm

(Фото) Толку од обединувањето на Заев – Маричиќ и Весковски го напуштиле собирот уште не завршен за да пијат во Мартини во Лептокарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва се се одржа предизборниот граѓански собир на СДСМ и Коалицијата во Скопје во спортската сала Борис Трајковски.

На собирот, претседателот на СДСМ Зоран Заев се обрати пред присутните и повика на обединување за вториот круг од гласањето на локалните избори кои треба да се одржат на 31 октомври.

И додека лидерот на СДСМ повикуваше на масовно обединување, кандидатот за градоначалник за општина Карпош, Душко Весковски, заедно со министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва беа забележани во Мартини во Лептокарија.

Па, како Заев ќе го обедини народот, кога не може да ги обедини ниту членовите на својата партија, кои пред време го напуштија собирот.

Latest News

(Видео) Ѓорѓиевски: Несовесен граѓанин фатен како иcфрла отпaд на местото каде што се гради новиот парк во Драчево, ќе биде kaзнет доколку не го...

Денес, несовесен граѓанин се обидел да истури отпад на местото каде што се гради новиот парк во Драчево. Градоначалникот...

More Articles Like This