October 18, 2021, 7:17 pm

(Фото) Тони Михајловски: Енергиja, eyфopиja пoбeдa, ajдe дa гo нaпpaвимe Куманово кoнeчнo бacтиoн нa кyмaнoвци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, им порача на граѓаните да не се плашат затоа што е дојдено време градот да го направат бастион на кумановци.

Енергија, еуфорија победа…

Не се плашете мои Кумановци од победа!!!

Ајде да градиме Куманово наново, ајде да го направиме Куманово конечно бастион на Кумановци !!! – порача Михајловски.

Михајловски беше поздравен од голем број собрани граѓани, кои енергично со факели и скандирања го поздравија кандидат за нов градски татко.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Kaзни за родителите на нeвоспитаните деца: Кина воведува нов закон за семејно воспитување

Кинескиот парламент ќе разгледа закон за казнување на родителите доколку нивните деца се однесуваат многу лошо или направат кривично...

More Articles Like This