September 28, 2021, 11:51 am

(Фото) Тpaмвaj излeтa oд шини вo Белград и yдpи во кyќa – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Трамвај од линијата број 2 во Белград, излетал од шините и удрил во куќа. Тоа се случила во населбата „Дорчол“, при што трамвајот удрил во куќа. Повреден е само возачот на трамвајот.

Несреќата се случила во 20:30, а сообраќајот во тој дел бил во прекин.

Засега не е позната причината за излетувањето, а веднаш е покрената истрага.

Објавата на Твитер може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Арсовска: Бecплaтeн jaвeн пpeвoз зa cитe cкoпjaни

Бесплатен јавен превоз за сите скопјани и понуда на избор за жителите за еколошка алтернатива на нивните автомобили беше...

More Articles Like This