November 28, 2021, 5:58 pm

(Фото) Утpoвo хaoc нa oвиe двa гpaнични пpeмини – кoлoни вoзилa гo фaќaaт „пocлeдниoт вoз“ пpeд cтaпyвaњe нa cилa нa нoвитe мepки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На граничните премини и денеска гужва.

Граѓаните имаат уште малку време да искористат да заминат на одмор без да треба да приложуваат негативен ПЦР тест за влез и излез од земјава кој ќе се применува од први септември.

Денеска редици колони повторно има на граничниот премин „Богородица“ од македонска страна за влез во соседна Грција.

Слична е ситуацијата и на граничниот премин „Ќафасан“ за влез во Албанија.

Latest News

Жестока реакција на Руcија и Кина откако Бајден ги исклучи двете земји од виртуелниот самит за демократија

Кинескиот и рускиот амбасадор во Вашингтон заеднички ја осудија одлуката на Соединетите држави да ги исклучат двете земји од...

More Articles Like This