(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

Поврзано

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен...

(Видео) Со пykање од мepaк се фaлaт и на социјалните мрежи

На социјалните мрежи се споделува видео на кое млади лица пукаат во воздух за време на приватна седенка. Видеото...

Замислете претседателот на Франција или Германија, во говор кон нацијата, ниту еднаш да не го спомне името на својата држава

Замислете претседателот на Франција или Германија, во говор кон нацијата, ниту еднаш да не го спомне името на својата...
- Advertisement -

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните гласачи да гласаат за број 14 И ДА ГО ШКРТНАТ ЗБОРОТ СЕВЕРНА пред Македонија.

Единствена цел е да направат груба манипулација со дел од гласачите кои, ако би шкртнале било што на ливчето, ќе имаат неважечки глас.

Граѓаните го препознаа овој очаен обид на СДСМ.

Реагираше и портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

По обидите за манипулација со гласачите кои луѓе блиски до СДСМ ги прават на социјалните мрежи, остро реагираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

„Последен и очаен обид на СДСМ.
Губат и им тече низ ногавици.
Граѓаните знаат дека секое шкртање на ливчето, освен заокружување на редниот број, ќе биде неважечко. Исплашени се и очајни! Граѓаните знаат дека треба само 14 да заокружат и ништо повеќе. Сосема доволно за Заеви да одат во затвор!
Толку ви е, готови сте!
Следи Обнова на Македонија!
Да живее Република Македонија“-порача тој.

НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ ГРАЃАНИНОТ ТРЕБА ДА ГО ЗАОКРУЖИ САМО БРОЈОТ НА ОПЦИЈАТА ЗА КОЈА ГЛАСА. СЕКОЕ ДРУГО ЗАОКРУЖУВАЊЕ И ШАРАЊЕ ЌЕ ГО НАПРАВИ ВАШЕТО ЛИВЧЕ НЕВАЖЕЧКО.

Сега испливаа и докази од чија “кујна“ се крчка оваа грда манипулација. Ова е доказ дека СДСМ се обидува да изманипулира со народот.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This