October 18, 2021, 6:31 pm

(Фото) Фејсбук ја cpyши и берзата: Вртоглав пад на акциите по пpoблемите на тeхнолошкиот гигант

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Акциите на Биг Техника „паднаа“ по проблемите со социјалните платформи кои не се во функција веќе неколку часа.

Пазарите брзо реагираа на големите прекини на платформите на Биг Техна, значително намалувајќи ја вредност на акциите – еве како паднаа некои од нив:

Фејсбук – 5,29%

Твитер – 6,62%

Епл – 2,78%

Т -мобиле – 1,4%

Latest News

(Видео) Во Шпанија откриена најголемата плантажа со мapиxуана во Европа, зaпленети 135.000 стебла

Агентите на Граѓанската гарда запленија 135.000 стебла марихуана на фарма на 50 километри јужно од Мадрид. Полициските извори наведуваат дека...

More Articles Like This