April 22, 2021, 10:13 pm

(Фото) Хopop: Mpтви кyчињa pacфpлaни cpeдe Пpecпa

Поврзано

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...

Ќe имa и kpивички приjaви пpoтив бетонизациjaтa нa цeнтpaлното гpaдcко подpaчје

Бетонизацијата на Скопје, надвор од пропис и надвор од јавниот интерес за загадувањето и екологијата на градот ја одобрија...
- Advertisement -

На социјалните мрежи се појавија фотографии, кои сведочат за човечката суровост кон животните, во овој случај кон кучињата скитници.

На фејсбук групата „Мојата Преспа, мојот Ресен“ осамнаа фотографии со лошови на кучиња расфрлани среде дива депонија во Преспа.

Коментарите на жителите кои секојдневно се таму, велат дека повеќе не може да замижуваат за овој проблем кој постои со децении, бараат одговорнот од градоначалникот на Преспа.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This