October 18, 2021, 5:59 pm

(Фото) Член на СДCM ја иckина и зaпaли партиската книшка: Изминaтивe 5 гoдини ce cлyчиja мнoгy лoши paбoти, jaвнo кaжyвам нa 17-ти ќe глacaм зa ВМPO-ДПМНE

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешен член на СДСМ на својот Фејсбук профил објави дека ја искина својата членска книшка на таа партија бидејќи како што вели таа во последните две години се случувале само лоши работи и повеќе не ја приврзувало ништо за таа криминална банда.

Таа во својата Фејсбук објава напиша дека била напаѓана дека е вмровка затоа што не ја подржувала моменталната власт, а исто така потенцира и дека на 17-ти Октомври ќе гласа за ВМРО-ДПМНЕ.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Еуроактив: Локалните избори тест за владината коалиција во Македонија

Македонија во неделата (17 -ти октомври) одржа локални избори, кои ќе бидат тест за владината коалиција на социјалдемократите, предводена...

More Articles Like This