October 24, 2021, 8:07 am

(Фото) Шилегов злoyпoтpeбyвa дeцa вo пoлитичкa кaмпaњa, cликитe плaтeни oд CДCM

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Град Скопје и кандидат на СДСМ за уште еден мандат, Петре Шилегов, злоупотребува деца во политичка кампања.

На социјалните мрежи тој објави фотографии на дечиња за да си ги промовира сопствените проекти.

Дополнително е скандалозно што сликите и објавата се платени, односно спонзорирани директно од СДСМ.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...

More Articles Like This