December 9, 2021, 10:35 am

(Фото) Ѓорче под вода: Преплавени улици во Ѓорче Петров по дождот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски на својата Фејсбук страница објави фотографии од улици кои се во општина Ѓорче Петров, односно објави фотографии од преплавени улици кои како што вели тој секогаш се во ваква состојба по дожд.

Неговата објава може да ја погледнете во продолжение:

Latest News

Бајден смиpyва и дeecкалиpa: Воопшто не се размислува за испpaќање американска вojcка во Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека го предупредил рускиот претседател Владимир Путин дека Москва ќе се соочи со тешки...

More Articles Like This