December 6, 2021, 7:24 am

(Фото) Јакимовски во втор круг за Карпош – ова се 100% пребројаните гласови од ДИК

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на ГРОМ Стевче Јакимовски влезе во вториот круг по пребројаните 100% од гласовите на ДИК.

Имено тој освои 6.830 гласови, додека второ пласираниот Оливер Зафировски од ВМРО-ДПМНЕ има 6.551 глас.

Прво пласиран е Душко Весковски од СДСМ со освоени 9.296 гласа.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This