(Фото) ЈА ИСТЕТОВИРА НА РАКАТА: За Мартин од „Некст Тајм“ таа има посебно место во неговото срце

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Дека браќата од популарното музичко дуо „Некст тајм“, Мартин и Стефан, се големи љубители на животните сме пишувале неколкупати. Тие освен својата миленичка, мачката Мики, од пред извесен период во домот чуваат уште две кучиња, од кои црната крзнена убавица која го носи името Блеки, е најверната другарка на Мартин.

И додека повеќето од оние кои се одлучуваат да чуваат куче, купуваат некоја скапа раса, во случајот на Мартин, односно приказната за Блеки е сосема поинаква.

Тој на својот Инстаграм профил редовно објавува нови фотографии со својата миленичка која ја има најдено како бездомна, повpeдена и бeспомошна. Поради неговиот гест да ја спаси и вдоми , денес таа е среќно куче кое има сопственик за пример.

Дека Блеки му влезе под кожа е доказ и неговата од неодамна изработена тетоважа на левата рака, каде во фокусот е токму таа.

– И така Блеки ми влезе под кожа благодарение на најдобриот тату артист Горан Мичиќ, пишува Мартин во описот на фотографијата од моментот кога тетоважата беше целосна.

Не за џабе велат дека кучето е најдобриот пријател на човекот, а приказната на Мартин за Блеки нека биде мотивација и поттик доколку ги сакате животните, да вдомите улично и бecпомошно животинче.

ИЗВОР:ВИСТИНА.МК

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести