January 22, 2021, 3:34 am

(Фото) Bлaдaтa штo ja тpгнa oгpaдaтa, ceгa пocтaвyвa нoвa: Уштe oд yтpoвo пoлициja зa нajaвeниoт гpaѓaнcки пpoтecт

Поврзано

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

(Видео) Heделковски: Cвeтот се движи кон нова cвeтcкa вojна

Според новинарот Миленко Неделковски светот се движи кон еден голем конфликт на рамниште на светска војна. Причината за ова потенцира...

(Видео) Светот нecпpeмен ја дочека новата фaшиcтичka okyпациJa

Во своето гостување во Инфомакс, Новинарот Миленко Неделковски говорејќи за цензурата во медиумите истакна дека светот несремен ја дочека...
- Advertisement -

Уште од рано утрово се местат полициските огради пред зградата на Владата пред најавениот денешен протест. На „Илинденска“ може да се забележат голем број на полициси службеници во униформа, но и цивили, како панично се организираат за протестот со кој се бара оставка на Зоран Заев и неговата влада.

Истата влада што ја отстрани веќе поставената ограда пред дворот, за да „нема бариери меѓу нив и граѓаните“, денеска се оградува од нив.

Новиот протест на кој ќе се бара оставка на Заев со возила ќе започне во 12:30 часот на две места, спортските центри „Борис Трајковски“ и „Јане Сандански“, а ќе финишира пред Владата.

Чувствувате срам поради изјавите на Заев?
Сакате да промените нешто затоа што знаете дека повеќе не оди вака и не сакате да бидете соучесник во газењето по коските и жртвата на Илинденците, Партизаните, хероите?
Сега е времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна, повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ вчеравечер со почеток во 18 часот илјадници граѓани излегоа на улиците во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола.

Извор: republika.mk

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This