October 24, 2021, 7:54 am

(Фото) Baндализиран уште еден македонски автомобил во Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонски туристи повторно беа жртви на вандализам од страна на локалното население во Грција. Инцидентот се случил на вториот крак во местот Вурвури, на плажата Кариди, каде автомобилот со македонски регистерски таблички, кој бил прекриен со церада, им бил изгребан на неколку места.

Македонските државјани го пријавиле инцидентот во полиција, но никој не се појавил ниту по два часа чекање на пеколното сонце, по што тие одлучиле да си заминат.

На паркингот каде што бил паркиран автомобилот на македонските државјани, покрај нивниот, имало уште еден автомобил со скопски регистерски таблички, кој исто така бил оштетен.

Latest News

ГРОМ: Хakepcки нaпaди врз Фејсбук пpoфилoт нa Стевчо Јакимовски

Сакам да Ве известам дека во последниот период мојот профил на фејсбук каде што комуницирам со граѓаните е цел...

More Articles Like This