(Фото) Caмка пак yтнa – попиcoт ќе бил сооглacно „Еуростандарт“

Поврзано

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испраќа порака по повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената Меѓународниот ден на жената се...

Тасевски до Филипче: Кога смисливте полициски час од 22 до 5 сабајле, мозоците пред врата ги оставивте?

Актерот Сашо Тасевски коментира за воведувањето секојдневен полициски час од 22 часот до пет часот наредниот ден. А бе Венко…И...

Темелков од Канада за пописот: Должност на секој Македонец е да го запише неговото постоење

Македонскиот активист од Канада, Боби Темелков од Мисисага, смета дека должност на Македонците, вклучувајќи ја и дијаспората, е да...
- Advertisement -

Лидерот на ПЦЕР која е коалиционен партнер на СДСМ и заменик директор на ЈП Државни Патишта денеска во обид да каже дека пописот ќе биде успешен ги измеша европската статистичка организација Еуростат и Еуростандард банката.

Ибраимовски подоцна се исправи но шегите на негова сметка останаа.

Предходно директорот објави дека некој креирал твитер профил со негово име но нема информација дали од МВР побарал да се најде тој што наводно го хакирал.

Ако Ибраимовски не побарал МВР да го истражи случајот се отвараат други дилеми во јавноста.

Latest News

Американците тврдат дека пронашле лек за коронавирусот, во употреба за шест месеци

Новиот антивирусен лек „молнупиравир“ може да го смени текот на епидемијата на коронавирусот, бидејќи за време на експерименталното истражување...

More Articles Like This