(Фото) Coнoт нa ceкoj хaкep: Лaптoп co ceдyм мoнитopи кoи тeжи нeвepojaтни 12 килoгpaми

Поврзано

Гугл со нова практична алатка за своите корисници

Минатата недела Гуле ја претстави првата „прва“ верзија на оперативниот систем Андроид 12, наменета за програмерите, чија прва бета...

Фејсбук го најави својот прв паметен часовник

Компанијата Фејсбук вложува во развој на паметни уреди, а првиот геџет, конкретно паметен часовник, се очекува да пристигне на...

Јутуб држи чекор со конкуренцијата, воведува нова функција

Иако сè уште е една од најпопуларните видео платформи, YouTube сепак мора постојано да воведува нови функции, за да...
- Advertisement -

Овој необичен лаптоп е тежок 12 килограми и има дури 7 монитори.

Компанија под името Expanscape го претстави својот „чудовиштен“ лаптоп Aurora 7 кој доаѓа со дури 6 дополнителни монитори.

На главниот 17,3-инчен екран со 4К резолуција му се приклучени 3 други екрани со иста резолуција. Над левиот и десниот екран има монитор од 1200п со дијагонала од 7 инчи. За крај, тука е уште еден монитор сместен во горниот дел на лаптопот.

Лаптопот има Intel Core i9-9900K процесор и 64 GB RAM.

Дизајниран е за надзор на објекти, а не треба да се преместува од едно на друго место откако ќе го поставите.

Има две батерии кои траат само 1 час.

Latest News

(Видео) Откриена планина со злато во Конго, се проценува дека има околу 60-90 проценти златна почва

Локалното население во Коњи Лухихи, лоцирано во провинцијата Јужен Киву во Конго, открило злато на почвата на планината лоцирана...

More Articles Like This