October 20, 2021, 10:56 pm

(Фото) На тoa штo гo coздaвaвмe цeл живoт, ocтaнa caмo пeпeл: Пpвитe фoтoгpaфии oд нecpeќaтa штo гo пoгoди Чeлoпeк

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Милош Милошевски во текот на денешниот ден во утринските часови, се упати кон Старо Нагоричане, село Челопек, каде катастрофалните пожарите ја земаа и првата жртва во Македонија.

Според она што го велат жителите од селото, само пепел остана од она што го создавале цел живот.

Во продолжение објавата на Милошевски:

– Старо Нагоричане, село Челопек – ја имаме и првата жртва од големите пожари кои ја зафатија Македонија.

– Жителите велат само пепел остана од тоа што го создавале цел живот.

– Следете не на Инфомакс за тоа што се случувало во селото вчерашната кобна вечер. – стои во објавата на Милошевски.

Очекувајте видео прилог ексклузивно на infomax.mk.

 

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Османи: Зелената агенда е најкреативна понуда во политичката сцена на земјата

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања,...

More Articles Like This