September 28, 2021, 12:23 pm

(Фото) Hejмap ce пoднoви co хeликoптep Мерцедес зa 10 милиoни eвpa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар објави фотографија на социјалните мрежи на која позира пред редок модел на хеликоптер од производителот „Мерцедес“ за кој напаѓачот на ПСЖ издвоил 10, 5 милиони долари.

Нејмар на фотографијата објавена на својот Инстаграм профил на кој има 155 милиони следбеници, позира пред луксузниот дом во Рио де Женеиро, додека во заднина е стациониран хеликоптер во црна боја со неговите иницијал „NJR“.

Летото, од марката „Мерцедес“, модел H-145, не е во сериско производство и се изработува само по специјални нарачки.

Дизајнот на леталото е инспириран од футуристичкиот автомобил на суперхеројот Бетмен, чиј голем обожавател е 29-годишниот Нејма.

Latest News

(Видео) Poдитeлитe oд пekoлoт: Млади мајка и татко од Македонија кoи живeaт вo Германија извpшyвaлe нeвидeнa тopтypa вpз нивнитe дeцa…

Маж и жена од Македонија се осудени од судот во Менхенгладбах, мал град во близина на Дизелдорф, бидејќи таткото...

More Articles Like This