October 18, 2021, 6:47 pm

(Фото) Peзил: Со слика од Австралија го обвинyвaaт Груевски дека сакал да гради палата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Екс премиерот Никола Груевски повторно е единствениот човек во светот на кој му се суди за сакање…

Па така обвинителството вчера прикажа наводни скици на судењето за „Плацеви од Водно“ за тоа како требала да изгледа „палатата“ која наводно сакал да ја изгради на Водно.

И ако не беше трагично можеби ќе беше смешно со оглед на тоа што фотографијата која ја употребија провладините медиуми е слика од палата во Австралија која од австралискиот медиум „Куриер Мејл“ е посочена како една од подобрите локации во Квинсленд – Австралија.

Скицата на обвинителството многу потсетувала на оваа слика.

Latest News

Албанско семејство го тyжeше Бајден бидејќи не добиле виза

Претседателот на САД Џо Бајден го тужи албанското семејство Мисљими, кое тврди дека иако е избрано за американска „виза...

More Articles Like This