October 24, 2021, 7:55 am

(Фото) Tлoтo никaкo дa ce cмиpи: Пoвтopнo cилeн зeмjoтpec на Кpит

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтер повторно го погоди грчкиот остров Крит во текот на раните утрински часови.

Епицентатор на земјотресот бил на длабочина од два километри.

Засега нема информации на предизвикана материјална штета или повредени лица.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Latest News

ГРОМ: Хakepcки нaпaди врз Фејсбук пpoфилoт нa Стевчо Јакимовски

Сакам да Ве известам дека во последниот период мојот профил на фејсбук каде што комуницирам со граѓаните е цел...

More Articles Like This