November 28, 2020, 3:05 am

(Фото)10 најдобри нови оружја за 2020 година

Поврзано

(Видео) Нeyништлив: Kaлашников тестиран во екстремни временски услови

Aвтоматската пушka Kaлашников била тестирана во еkcтремни временски услови, се вели во видеото објавено на ЈуТјуб. Авторот на блогот за...

Постpaшно од нykлeaрно opyжје: Ремек дело на руската apмија

Руските вoeни системи „Сармат“, „Авангард“ и „Јарс“ имаат извонредни бopбени карактеристики, тие се крајно опacни за потенцијалниот пpoтивник, пишува...

(Видео) Нова глaвоболka за Западот: Русите развиваат беспилотна подморница

Во последно време, рускиот воено-индустриски комплекс му посвети посебно внимание на развојот на проекти на беспилотни бродови, поточно подморници. Еден...
- Advertisement -

Саемот за оружје Shot Show 2020, кој што секоја година собира милиони Американци со цел да ги покаже најновите технологии на фирмите кои произведуваат оружје, ги претстави 10-те најдобри модели кои се појавија оваа година.

1. Ruger-57

Најновиот пиштол на Ruger го пофалија со добра стабилност и ефтина цена.Користи калибар 5.7×28, со капацитет на шаржер од 20 куршуми и цена од 680 долари.

2. Mossberg JM Pro 940

 

Новата сачмарка на 2. Mossberg користи нов гасен систем со што се намалуваат интервалите на чистење на 1500 пукања.Користи калибар 12 gauge собира 9+1 патрони во цевката.Покрај намалената тежина сачмарката изгледа модерно со златни акценти на цевката и рачката за репетирање.Цената на новиот Mossberg e 996 долари.

3. DWX Compact

 

Овој редизајн помеѓу CZ-75 и 1911 е специјализиран за тајнји, што не значи дека не е универзално достапен.Со целосно метална рамка, цената е малку поскапа, но и квалитетот и долготрајноста на пиштолот се забележува веднаш одкако ќе почнете да го користите.Калибарот е 9мм а шаржерот собира 15+1 куршуми.

4. Diamondback DBX57

 

Полуавтоматски пиштол,со калибар од 5,6мм и компатибилен со шаржери од FN Five-seven, DBX57 е одлична платформа за надоградување. Цената е околу 1600 долари.

5. PSA Dagger

Овој пиштол е клон на Glock моделот од третата генерација, и е исто толку способен.Калибарот е 9мм а цената се очекува да биде под 300 долари.

6. Winchester 1895

 


Winchester ја враќа старата 1895 во употреба со освежен изглед и три различни цевки со калибар 30-06, .30-40 Krag и масивниот .405 Winchester калибар кој според познатиот американски Претседател Теодор Рузвелт е одличен за лов на крупен дивеч.Цената на оваа пушка е 1100 долари.

7. Aero Precision PCC

Оваа компактна пушка е наменета за користење како модуларна во зависност од теренот и опасноста. Скоро сите делови се лесно променливи за да му овозможат на корисникот тотална доминација на средината во која се наоѓа, без разлика од калибар и должина на цевка.Стандардниот модел користи шаржери од Glock пиштолите.За сега нема цена за овие моделиж

8. KelTec SUB2K CQB Integrally Suppressed

 

КelTec имаат брилијанта идеја да интегрираат придушувач во нивната пушка, и на сето тоа по цена под 1000 долари.

9. Springfield Edge PDW

Уште едно во серијата на компактни пушки, со калибар од 5.56 NATO и намалена тежина на внатрешните компоненти, идеален за полиција и војска.Цената е околу 1400 долари.

10. POF Rebel

Иако користи калибар 22.LR, прецизноста на оваа пушка е неверојатна и затоа и добива ранг на оваа листа.Шаржерот собира 25 куршуми, а малата цена на куршумите ќе помогне во зголемување на залихата.
Цената на оваа пушка е сеуште непозната.

Latest News

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки вредности, дури 435 ПМ 10...

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник,...

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, следува потпишување...

More Articles Like This